Company Logo

Останні коментарі

  • А мені, як пішоходу, набридли ваші маневри посеред вокзалу, а щоб не чекати триклятий переїзд, пропоную ...

    Детальніше...

     
  • А де ж конкретні Факти???За Вами теж є "сліди"!

    Детальніше...

     
  • Поясню, чому не можна зловживати відносними величинами. Наприклад, у селі проживало 2000 осіб, і ...

    Детальніше...

     
  • Внесено всі запити.Так що не хвилюйтесь. В Укрзалізниці не хвилюються.Їм начхати на проблеми народу.

    Детальніше...

     
  • Таких марусь треба виставляти на показ з фотографією 18*24,щоб люди знали своїх "героїв".Про які ...

    Детальніше...


Юридична консультація

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Чи повинен батько сплачувати аліменти на дитину віком 22  років, яка працює та навчається заочно? Рішення суду про стягнення аліментів було винесено тоді, коли дитина не працювала та вчилася на денному відділенні ВУЗу.


Вказані правовідносини регулюються нормами Сімейного кодексу України (далі СК), Постановою Пленуму Верховного Суду України ?Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів? від 16.05.2006 року № 3 (далі ППВСУ).


У відповідності до ст.198 СК передбачено, що батьки зобов’язані утримувати своїх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть надати таку матеріальну допомогу. Ст.199 СК покладає обов’язок на батьків утримувати повнолітніх дочку, сина до досягнення 23 років, якщо вони продовжують навчання і зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, за умови, що батьки можуть надавати матеріальну допомогу.


Згідно з п.20 ППВСУ передбачається, що батьки зобов’язані утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття незалежно від форми навчання.


У відповідності до ч.1, ст.192 СК розмір аліментів, визначений за рішенням суду може бути збільшено, або зменшено за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.ст.200 СК встановлює, що суд встановлює розмір аліментів на повнолітніх доньку, сина в твердій сумі в частині від заробітку платника та з урахуванням обставин, зазначених в ст. 182 СК.


Ст.182 СК передбачає, що при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, інші обставини.


Отже, враховуючи вищезазначене однозначної відповіді на Ваше запитання чинне законодавство не надає, все вирішується в судовому порядку. Ви маєте право подати позов до суду з вимогою про зменшення суми аліментів. Якщо, на думку суду, Ваша повнолітня дитина, яка навчається на заочній формі навчання і працює, з урахуванням її матеріального стану та Вашої платоспроможності не потребує допомоги, то суд може постановити рішення про зменшення розміру аліментів, або взагалі визнати таким, що Ваша дитина не потребує матеріальної допомоги.


В.І.Ткаченко, начальник Бахмацького
районного управління юстиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук по сайту




© 2007-2016 Бахмацька газета "Порадник". Розробка та супровід: 16500.com.ua
При повному чи частковому використанні інформації, розміщеної на веб-сайті, посилання на poradnik.org.ua обов'язкове