Company Logo

Останні коментарі

  • А мені, як пішоходу, набридли ваші маневри посеред вокзалу, а щоб не чекати триклятий переїзд, пропоную ...

    Детальніше...

     
  • А де ж конкретні Факти???За Вами теж є "сліди"!

    Детальніше...

     
  • Поясню, чому не можна зловживати відносними величинами. Наприклад, у селі проживало 2000 осіб, і ...

    Детальніше...

     
  • Внесено всі запити.Так що не хвилюйтесь. В Укрзалізниці не хвилюються.Їм начхати на проблеми народу.

    Детальніше...

     
  • Таких марусь треба виставляти на показ з фотографією 18*24,щоб люди знали своїх "героїв".Про які ...

    Детальніше...


Юридична консультація

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

При оформлені купівлі-продажу нерухомості, в квартирі всі виписані — якщо колишній власник зробив раніше договір дарування на дитину — чи є він дійсний, якщо той, хто зробив договір дарування, її продав?


Відповідно до статті 173 Сімейного кодексу України (СК) батьки і діти, зокрема ті, які спільно проживають, можуть бути самостійними власниками майна.


Внаслідок дарування квартири одного з батьків своїй дитині, саме вона стала її власником та буде стороною наступного договору купівлі-продажу.


Однак, згідно зі ст. 177 СК управляють майном, що належить малолітній дитині, без спеціального на  те повноваження, батьки. Батьки зобов’язані дбати про збереження та використання майна дитини в її інтересах та управляють майном дитини з дотриманням правил про опіку та піклування.


Так, батьки малолітньої дитини не мають права без дозволу органу опіки та піклування укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, у  тому числі договори щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири; видавати письмові зобов’язання від імені дитини; відмовлятися від майнових прав дитини. Щодо неповнолітньої дитини, то батьки дають згоду на вчинення нею вказаних правочинів, лише з дозволу органу опіки та піклування.


Таким чином, у разі якщо при продажі квартири, яка на той час належала дитині, були виконані необхідні вищезазначені вимоги (наприклад, продавали батьки з дотримання правил про опіку і піклування), то продаж квартири, виходячи із отриманої від Вас інформації, не виключено, що є правомірним. Новим власником квартири стала особа, яка купила це майно. «Дарча (дарственная)» в загально — побутовому розумінні втратила силу, оскільки на даний час уже не підтверджує належність квартири на право власності дитині.


В.І.Ткаченко,
начальник Бахмацького
районного управління юстиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук по сайту




© 2007-2016 Бахмацька газета "Порадник". Розробка та супровід: 16500.com.ua
При повному чи частковому використанні інформації, розміщеної на веб-сайті, посилання на poradnik.org.ua обов'язкове